Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.11.2011, sygn. IPPP3/443-1131/11-3/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1131/11-3/LK

prawa do odliczenia oraz prawa do zwrotu podatku z tytułu nabycia maszyny produkcyjnej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia (16.08.2011 r.) (data wpływu 18.08.2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 06.09.2011 r. (data wpływu 09.09.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia oraz prawa do zwrotu podatku z tytułu nabycia maszyny produkcyjnej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18.08.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia oraz prawo do zwrotu podatku z tytułu nabycia maszyny produkcyjnej.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe:

Spółka (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) to spółka mająca siedzibę w Serbii, która prowadzi działalność gospodarczą zakresie produkcji samochodów. Spółka ma zamiar nabyć maszyny produkcyjne/linie montażowe (dalej Maszyny) od polskiego dostawcy (dalej: Dostawca), a następnie udostępnić je innej polskiej firmie (dalej: Najemca) na podstawie umowy najmu. Maszyny te pozostaną własnością Wnioskodawcy przez cały okres obowiązywania umowy najmu, a z tytułu ich używania Najemca będzie zobowiązany uiszczać na rzecz Wnioskodawcy określone umową wynagrodzenie.

Nabyte przez Spółkę Maszyny zostaną wysłane z zakładu produkcyjnego Dostawcy w Polsce bezpośrednio do zakładu produkcyjnego Najemcy, również znajdującego się w Polsce, gdzie zostaną zainstalowane. Z uwagi na fakt, iż Maszyny nie opuszczą Polski, transakcja dokonana pomiędzy Spółką a Dostawcą będzie stanowić dla Spółki tzw. zakup krajowy - tj. Spółka otrzyma od Dostawcy faktury VAT z wykazaną kwotą polskiego podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00