Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.09.2011, sygn. IPPP2-443-706/11-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2-443-706/11-2/AK

czy sposób pozyskiwania żelaza, a następnie handel nim należy podciągnąć pod złom - niepodlegający opodatkowaniu po stronie dostawcy ze względu na zastosowanie art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT, czy jako inny towar podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 1 czerwca 2011r. (data wpływu 9 czerwca 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania do sprzedawanego przez Wnioskodawcę żelaza przepisów art. 17 ust. 1 pkt 7 ww. ustawy - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 czerwca 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania do sprzedawanego przez Wnioskodawcę żelaza przepisów art. 17 ust. 1 pkt 7 ww. ustawy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Firma Wnioskodawcy współpracuje z firmą R Polska, która zajmuje się produkcją wełny mineralnej. Proces produkcji wełny mineralnej polega na topieniu kamienia (bazalt, gabro) w specjalnych piecach. W kamieniach tych zawarte są różne pierwiastki (m.in. żelazo), które w produkcji wełny mineralnej stanowią odpad. Gdy zawartość pieca jest stopiona, żelazo jako najcięższe znajduje się na dnie pieca. Co kilkanaście godzin płynne żelazo wraz z kamiennym żużlem spuszczane jest do pomieszczenia pod piecem, skąd po ostygnięciu Wnioskodawca zabiera je na plac składowy. Firma Wnioskodawcy posiada urządzenia, które pomagają wyodrębnić żelazo (z mieszaniny żelaza i żużla). Następnie kupuje je od Spółki R Polska, która wystawia Wnioskodawcy na ten odpad o kodzie 10 11 99 faktury z podatkiem VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00