Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2011, sygn. IPPB3/423-827/11-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-827/11-2/PK1
Wnioskodawca może dokonywać odpisów amortyzacyjnych liczonych od wskazanej w punkcie 2 niniejszego wniosku wartości początkowej (wartości rynkowej) zarejestrowanych wspólnotowych wzorów przemysłowych, zgodnie z art. 16b ust. 1 pkt 6 Ustawy o CIT i zaliczać je w całości do kosztów uzyskania przychodu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13 września 2011 r. (data wpływu 15 września 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasady określenia wartości początkowej składników majątkowych (w tym, zarejestrowanych wspólnotowych wzorów przemysłowych) wniesionych w drodze wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które u wnoszącego aport nie były ujęte w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także zasad dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej tychże składników majątkowych, przy założeniu, że Wnioskodawca uprawniony jest do stosowania przepisów Ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2010r. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 września 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych zasady określenia wartości początkowej składników majątkowych (w tym, zarejestrowanych wspólnotowych wzorów przemysłowych) wniesionych w drodze wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które u wnoszącego aport nie były ujęte w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także zasad dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej tychże składników majątkowych, przy założeniu, że Wnioskodawca uprawniony jest do stosowania przepisów Ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2010r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right