Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2011, sygn. IPPB3/423-709/11-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-709/11-2/AG

CIT w zakresie ustalania wartości początkowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29.07.2011 r. (data wpływu 19.08.2011 r.) w sprawie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej ustalania wartości początkowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19.08.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej ustalania wartości początkowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest polską spółką kapitałową, polskim rezydentem dla celów podatkowych . Spółka w najbliższej przyszłości prawdopodobnie nabędzie 100% udziałów w innej spółce kapitałowej z siedzibą w Polsce . Spółka nabywana prowadzi działalność w zakresie wynajmu nieruchomości. Spółka nabywana posiada środki trwałe m.in. nieruchomość biurową (Budynek), która jest wynajmowana; Budynek jest zaliczony przez Spółkę nabywaną do środków trwałych .

Udziały w Spółce nabywanej zostaną wniesione aportem do Spółki przez wspólnika Spółki nabywanej, w zamian za co Spółka wyda na jego rzecz udziały w swoim podwyższonym kapitale zakładowym tzw. wymiana udziałów. W celu m. in. uproszczenia struktury kapitałowej oraz redukcji kosztów funkcjonowania dwóch podmiotów rozważana jest likwidacja Spółki nabywanej, a w konsekwencji przeniesienie własności całego majątku należącego do Spółki nabywanej na Spółkę. Niewykluczone jest, że majątek Spółki nabywanej (np. Budynek lub wartości niematerialne i prawne

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00