Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2011, sygn. IPPP1/443-1387/11-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1387/11-2/AS

możliwość zastosowania zwolnienia dla usług pośrednictwa finansowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 08.09.2011 r. (data wpływu 13.09.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia dla świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13.09.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia dla świadczonych usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Firma B. zajmuje się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, a także pośrednictwem finansowym. Z tytułu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami wystawia Klientom faktury VAT (za pośrednictwo w sprzedaży / wynajmie nieruchomości) ze stawką VAT 23%. W ramach usługi zajmuje się kompleksową obsługą prawną i organizacyjną transakcji. Ponadto na życzenie konkretnego Klienta, w przypadku transakcji kupna-sprzedaży lokali mieszkalnych z udziałem kredytu mieszkaniowego, firma B. zajmuje się pośrednictwem finansowym, współpracując z firmą zajmującą się pośrednictwem w udzielaniu kredytów. W ramach takiej współpracy czynności wykonywane na rzecz danego kredytobiorcy, związane z szeroko rozumianą obsługą kredytu, zostały podzielone na dwie części: czynności związane z analizą konkretnego produktu kredytowego, a także z realizacją samego wniosku kredytowego w konkretnym banku (tym zajmuje się firma współpracująca), natomiast czynnościami związanymi z analizą organizacyjno-prawną całej procedury udzielania, załatwiania i wypłaty kredytu zajmuje się firma B.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00