Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.08.2011, sygn. IPPP2-443-596/11-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2-443-596/11-2/AK
Usługa polegająca na produkcji serialu filmowego nie korzysta z preferencyjnej stawki podatku VAT w wysokości 8%, bowiem efektem prac Wnioskodawcy nie jest program telewizyjny w rozumieniu ustawy o radiofonii i telewizji
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 16 maja 2011r. (data wpływu 17 maja 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług świadczonych przez Stronę związanych z usługami szkolenia i przekwalifikowania zawodowego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 maja 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług świadczonych przez Stronę związanych z usługami szkolenia i przekwalifikowania zawodowego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca uczestniczy w projekcie realizowanego w ramach działania 1.18 Wsparcie systemowe instytucji integracji i pomocy społecznej, Priorytetu I Zatrudnienie i integracja społeczna Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Czas realizacji projektu: 2009-2014. Projekt jest realizowany w partnerstwie przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich przy Ministerstwie Pracy Polityki Społecznej (Lider projektu) a Stowarzyszeniem Partnerem projektu). Projekt ten jest nakierowany na wykształcenie nowej roli zawodowej pracownika socjalnego jako organizatora społeczności lokalnej. W związku z tym został stworzony model organizowania społeczności lokalnych, który jest wdrażany poprzez kompleksowy program edukacyjny dla pracowników socjalnych w celu podniesienia ich kwalifikacji zawodowych. Program edukacyjno - szkoleniowy obejmuje 82 pracowników socjalnych (4 grupy szkoleniowe) uczestniczących w 10 (3- dniowych) sesjach szkoleniowo - edukacyjnych oraz 120 (2-dniowych) szkoleń dla ok. 3000 pracowników socjalnych w fazie upowszechniania wypracowanych rozwiązań nowej roli pracownika socjalnego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right