Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2011, sygn. IPPB5/423-496/11-2/IŚ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-496/11-2/IŚ

Każda ze spółek wchodzących w skład PGK, którą będzie współtworzyła Spółka powinna określić samodzielnie przychody i koszty uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego, a zatem ewentualny wybór istniejących rozwiązań podatkowych w zakresie różnic kursowych i amortyzacji powinien odbywać się samodzielnie przez każda wchodzącą w skład PGK spółkę z osobna.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19.05.2011 r. (data wpływu 23.05.2011 r.) - o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu rozliczeń przez podatkową grupę kapitałową zdarzeń (np. amortyzacji, różnic kursowych) gdy wśród członków grupy te same zdarzenia rozliczane są różnymi metodami jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23.05.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu rozliczeń przez podatkową grupę kapitałową zdarzeń (np. amortyzacji, różnic kursowych) gdy wśród członków grupy te same zdarzenia rozliczane są różnymi metodami.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o.(dalej: Spólka, Podatnik, Wnioskodawca) planuje utworzyć wraz z Bankiem(dalej: Bank) podatkową grupę kapitałową (dalej: PGK). Ewentualnie w skład w PGK mogą wchodzić jeszcze inne spółki z grupy. PGK będzie spełniała warunki określone w art. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa o pdop).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00