Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.11.2011, sygn. IPPP3/443-1107/11-2/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1107/11-2/JF

Spółka nie ma możliwości korzystania z obniżonej stawki podatku dla dostawy części zamiennych do stomatologicznych wyrobów medycznych,

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 08.08.2011 r. (data wpływu 11.08.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy części zamiennych do wyrobów medycznych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11.08.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy części zamiennych do wyrobów medycznych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka zajmuje się głównie sprzedażą wyrobów medycznych stomatologicznych. Nie jest wytwórcą tych wyrobów lecz dystrybutorem w kraju wyrobów austriackiej Spółki matki w Austrii. Przedmiotowe urządzenia medyczne opatrzone są certyfikatem - znakiem CE - zgodnie z dyrektywą dla wyrobów medycznych i ustawą z 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. Nr 107, poz. 679). Spółka zaopatruje również użytkowników wyrobów medycznych w Polsce w części zamienne w celu wymiany elementów, które zużyły się lub uległy uszkodzeniu w wyrobach medycznych.

Części zamienne sprzedawane użytkownikom wyrobów medycznych są takie same jak elementy uszkodzone lub zużyte, a w szczególności pochodzą od tego samego producenta i mają takie same parametry, jakie miały elementy podlegające wymianie przed ich zużyciem lub uszkodzeniem. Części zamienne wprawdzie nie posiadają odrębnego certyfikatu, ale nie można ich stosować w żadnym innym urządzeniu niż urządzenia i aparaty stomatologiczne, a często przeznaczone są wyłącznie do określonego modelu aparatu i w takim też charakterze są sprzedawane przez ich producenta. Elementy te nie są samodzielnymi wyrobami medycznymi, ale są przeznaczone do stosowania łącznie z nimi i są niezbędne w celu prawidłowego działania wyrobu medycznego. Części zamienne do wyrobów medycznych są dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ale nie zostały wymienione w pozostałych pozycjach załącznika nr 3 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00