Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.09.2011, sygn. IPPP1/443-1221/11-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1221/11-2/AW

stawka podatku VAT dla usług przewozu taksówką

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 05.08.2011 r. (data wpływu 08.08.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na usługę przewozu taksówką - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08.08.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na usługę przewozu taksówką.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zawiera z klientami umowy. W ramach umowy Wnioskodawca zapewnia swoim klientom przyjmowanie zleceń na przewozy taksówką osobową. Wnioskodawca, w ustalony w umowie sposób, przyjmuje od klienta zlecenie, przekazuje zlecenie do realizacji dla współpracujących kierowców (prowadzących działalność gospodarczą przedsiębiorców). Współpracujący kierowca udaje się pod wskazany adres i wykonuje usługę przewozu w imieniu Wnioskodawcy zobowiązanym do prawidłowego wykonania usługi jest Wnioskodawca. Klient po skorzystaniu z usługi przewozu taksówką dokonuje bezgotówkowej zapłaty za wykonaną usługę na podstawie otrzymanego od Wnioskodawcy (w ramach zawartej umowy) vouchera papierowego, vouchera elektronicznego (karty elektronicznej z paskiem magnetycznym) lub za pomocą kodu autoryzacji. Kopię druku wykorzystanych voucherów papierowych (dwie karty) kierowca współpracujący z Wnioskodawcą przekazuje Wnioskodawcy. W przypadku rozliczenia voucherem elektronicznym lub kodem autoryzacji kierowca przekazuje Wnioskodawcy potwierdzenie płatności (dwa druki). Za wykonanie usługi świadczonej w ramach umowy klient dokonuje płatności na rzecz Wnioskodawcy. Wnioskodawca za świadczone usługi obciąża klienta dwukrotnie w ciągu każdego miesiąca obowiązywania umowy 15 dnia miesiąca oraz ostatniego dnia miesiąca. Na podstawie wystawionych przez Wnioskodawcę faktur klienci dokonują płatności w terminie 15 dni od daty wystawienia faktury. Do faktury załączone są kopie voucherów papierowych lub/i kopie papierowych potwierdzeń wykonania usługi przewozu taksówką (w przypadku skorzystania z voucheru elektronicznego lub kodu autoryzacji) przekazane Wnioskodawcy przez współpracującego kierowcę. Wnioskodawca obciąża oddzielnie swoich klientów tytułem wydania czystych blankietów voucherów papierowych lub voucherów elektronicznych (kart elektronicznych z paskiem magnetycznym). Z kolei rozliczenie pomiędzy Wnioskodawcą a współpracującym kierowcą odbywa się zgodnie z postanowieniami umów zawieranych przez te podmioty. Współpracujący kierowca wystawia Wnioskodawcy fakturę VAT lub rachunek tytułem wykonanych przewozów taksówkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00