Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.09.2011, sygn. IPPP1/443-1170/11-3/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1170/11-3/AW

aport zorganizowanej części przedsiębiorstwa

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27.07.2011 r. (data wpływu 29.07.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.07.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy (dalej: Spółka) jest m.in. dystrybucja farmaceutyków na polskim rynku poprzez centra dystrybucyjne w całej Polsce, z których każde ma swój magazyn i flotę transportową. Spółka prowadzi stałą obsługę ok. 4000 aptek na terenie całej Polski. Spółka należy do grupy kapitałowej oferującej szereg usług i produktów dla rynku ochrony zdrowia w Polsce.

Jednym z istotnych aktywów w prowadzonej przez Spółkę działalności jest znak towarowy. Znak ten został wytworzony przez Spółkę we własnym zakresie i nie jest ujęty w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Z uwagi na rosnące znaczenie gospodarcze znaku dla prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej oraz kwestie prawne związane z jego ochroną (działalność gospodarcza związana ze znakiem jest odrębna od głównej działalności Spółki i cechuje się swoją specyfiką), Spółka, w ramach swojej struktury organizacyjnej, zamierza wyodrębnić zorganizowaną część przedsiębiorstwa odpowiedzialną za administrowanie i gospodarcze wykorzystanie znaku towarowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00