Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.06.2011, sygn. IPPP1/443-617/11-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-617/11-2/AS
Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do dokonania korekty podatku naliczonego zarówno z tytułu nabycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w drodze aportu jak i w związku ze zbyciem przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w drodze jego aportu do Spółki Trzeciej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 08.04.2011 r. (data wpływu 11.04.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty związanej z aportem - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11.04.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty związanej z aportem.
W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe:
Wnioskodawca spodziewa się nabycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: ZCP), w rozumieniu odpowiednio art. 55¹ Kodeksu Cywilnego oraz art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, poprzez jego otrzymanie w ramach wkładu niepieniężnego
Podmiot wnoszący aport do Wnioskodawcy wykorzystywał przedmiot aportu wyłącznie do czynności opodatkowanych podatkiem VAT a w przypadku inwestycji w toku z zamiarem wykorzystania do czynności opodatkowanych. Wnioskodawca zamierza kontynuować działalność gospodarczą w zakresie przedsiębiorstwa lub ZCP w taki sposób, jak podmiot wnoszący aport. Wnioskodawca nie zamierza zmienić przeznaczenia składników aportu. Wnioskodawca zamierza po otrzymaniu tego aportu (w czasie krótszym niż rok) wnieść uprzednio nabyte przedsiębiorstwo lub ZCP do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka Trzecia).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right