Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.05.2011, sygn. IPPP2-443-141/11-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2-443-141/11-2/AK
przesyłanie (oraz otrzymywanie) przez Spółkę faktur w formie pliku PDF stanowiącego załącznik do e-maila skierowanego do odbiorcy faktury, w sposób zapewniający autentyczność pochodzenia oraz integralność treści tych faktur, w sytuacji gdy Spółka posiada akceptację odbiorcy takiego sposobu przesyłania faktur, jest zgodne z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług oraz rozporządzenia z dnia 17 grudnia 2010r. i równoważne w skutkach podatkowych z przesłaniem (otrzymaniem) faktury w formie papierowej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 28 stycznia 2011r. (data wpływu 7 lutego 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości przesyłania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną w postaci pliku PDF - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 lutego 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości przesyłania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną w postaci pliku PDF.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest dystrybutorem bankomatów i systemów kasowych. Dostarcza także technologię oraz usługi informatyczne dla odbiorców, m.in. z sektora finansowego, sieci handlowych, centrów rozliczeniowych, itd.
W celu udokumentowania świadczonych usług i zrealizowanych dostaw towarów Spółka wystawia faktury VAT, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jednocześnie, Spółka dokonuje zakupów towarów i usług związanych z prowadzoną działalnością, otrzymując faktury VAT od swoich dostawców.