Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2011, sygn. IBPP1/443-902/11/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-902/11/BM

w zakresie terminu rozliczania faktur korygujących w przypadku korekty zwiększającej podstawę opodatkowania oraz korekty zmniejszającej podstawę opodatkowania z tytułu importu usług

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 maja 2011r. (data wpływu 27 maja 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczania faktur korygujących z tytułu importu usług:

  • w przypadku korekty zwiększającej podstawę opodatkowania jest nieprawidłowe,
  • w przypadku korekty zmniejszającej podstawę opodatkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 maja 2011r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczania faktur korygujących w przypadku korekty zwiększającej podstawę opodatkowania oraz korekty zmniejszającej podstawę opodatkowania z tytułu importu usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca nabywa usługę niematerialną od podmiotu fińskiego. Okresem rozliczeniowym jest kwartał. Wynagrodzenie za wykonaną usługę jest kalkulowane w oparciu o planowane koszty. Po zakończeniu roku obrotowego następuje rekalkulacja kosztów w oparciu o poniesione koszty rzeczywiste. Różnica pomiędzy kosztami kalkulowanymi a rzeczywistymi jest ujęta w fakturze dotyczącej pierwszego kwartału następnego roku obrotowego. Faktury są wystawiane w EUR. Spółka rozpoznaje import usług zgodnie z art. 28 b ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) z kolei obowiązek podatkowy zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00