Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.11.2011, sygn. IBPP2/443-944/11/ICz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-944/11/ICz

Możliwość zastosowania szczególnego przypadku określenia wysokości podatku należnego wynikającego z art. 84 ustawy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 12 sierpnia 2011r. (data wpływu 19 sierpnia 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania szczególnego przypadku określenia wysokości podatku należnego wynikającego z art. 84 ustawy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 sierpnia 2011r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania szczególnego przypadku określenia wysokości podatku należnego wynikającego z art. 84 ustawy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Od dnia 1 stycznia 2011r. Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą, przeważającym rodzajem działalności jest przygotowywanie i podawanie napojów. Od początku działalności prowadzi również sprzedaż napojów alkoholowych, jednak ze względu na błędne zastosowanie przepisów rozporządzenia o kasach rejestrujących ewidencję za pomocą kasy fiskalnej rozpoczęła w dniu 11 lutego 2011r.

Opóźnienie w ewidencji za pomocą kasy fiskalnej jest wynikiem zastosowania przepisu określającego zwolnienie podmiotowe do wysokości 20.000 zł wartości sprzedaży dla podatników rozpoczynających działalność w danym roku kalendarzowym oraz niezastosowaniem się do § 4 rozporządzenia o kasach rejestrujących stanowiących wykaz czynności uniemożliwiających skorzystanie z wyżej wymienionego zwolnienia. Do zgłoszenia kasy fiskalnej zostało złożone pismo wyjaśniające wraz z Czynnym Żalem w myśl art. 16 § 1 Kodeksu karno-skarbowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00