Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.05.2011, sygn. IBPP2/443-226/11/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-226/11/ASz

uznanie planowanych czynności jako świadczenie usług oraz momentu powstania obowiązku podatkowego dla tych usług.

Na podstawie 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 lutego 2011r. (data wpływu 11 lutego 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania planowanych czynności jako świadczenie usług oraz momentu powstania obowiązku podatkowego dla tych usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lutego 2011r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania planowanych czynności jako świadczenie usług oraz momentu powstania obowiązku podatkowego dla tych usług.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca świadczy usługi informatyczne. Na zlecenie swoich kontrahentów, tworzy i wdraża scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne i realizuje rozmaite projekty informatyczne wymagające wykorzystywania i zaangażowania różnorodnego sprzętu informatycznego, urządzeń, elementów itp. W ramach tej działalności Wnioskodawca poprowadzi także działalność gospodarczą polegającą na nabywaniu od swoich dostawców oprogramowania, które następnie dystrybuowane będzie wśród odbiorców na terenie kraju. Wnioskodawca z każdym ze swoich dostawców zawrze odrębną umowę o współpracy handlowej, przy czym treść umów z poszczególnymi dostawcami może, stosownie do potrzeb być różnicowana, co wynikać będzie z odmiennej polityki handlowej poszczególnych dostawców.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00