Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2011, sygn. IBPP3/443-336/11/KO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-336/11/KO
Odliczenie podatku naliczonego w związku z przejęciem w drodze aportu całego przedsiębiorstwa spółki osobowej przez spółkę z o.o.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 lutego 2011r. (data wpływu 11 marca 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego w związku z przejęciem w drodze aportu całego przedsiębiorstwa spółki jawnej przez spółkę z o.o. jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 marca 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego w związku z przejęciem w drodze aportu całego przedsiębiorstwa spółki jawnej przez spółkę z o.o.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zaistniałego stanu faktycznego:
Spółka z o.o. została dokapitalizowana (utworzono nowe udziały) w wyniku przejęcia całego przedsiębiorstwa spółki osobowej. Wnioskodawca w związku z przystąpieniem przez spółkę osobową do umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z dniem 01 grudnia 2010r. i pokryciem przez nią wkładu w tejże spółce wkładem niepieniężnym - aportem całego przedsiębiorstwa, nabył prawo do dysponowania majątkiem spółki osobowej w całości tj. niepieniężnym wkładem w postaci przedsiębiorstwa spółki osobowej w rozumieniu art. 551 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r., Nr 16, poz. 93, z późn. zm.) tj. zorganizowany zespół składników niematerialnych i materialnych przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej, obejmujący w szczególności: oznaczenie indywidualizujące przedsiębiorstwo; własność nieruchomości i ruchomości, w tym urządzeń, materiałów, towarów i wyrobów, oraz inne prawa rzeczowe do nieruchomości lub ruchomości; prawa wynikające z umów najmu i dzierżawy nieruchomości lub ruchomości oraz prawa do korzystania z nieruchomości lub ruchomości wynikające z innych stosunków prawnych; wierzytelności, prawa z papierów wartościowych i środki pieniężne; koncesje, licencje i zezwolenia; patenty i inne prawa własności przemysłowej; majątkowe prawa autorskie i majątkowe prawa pokrewne; tajemnice przedsiębiorstwa; księgi i dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, o wartości ponad milion złotych, która została ustalona w oparciu o operat szacunkowy sporządzony przez biegłego rewidenta.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right