Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.05.2011, sygn. IBPP3/443-324/11/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-324/11/IK

Momentu dokonania korekty z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 marca 2011r. (data wpływu 9 marca 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu dokonania korekty z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 marca 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu dokonania korekty z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (w dalszej części zwany również Spółką) dokonuje nabyć wewnątrzwspólnotowych, o których mowa w art. 9 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr. 54 poz 535 ze zm.) zwanej w dalszej części ustawą o VAT. Dla celów rozpoznania powstania obowiązku podatkowego dla czynności wewnatrzwspólnotowego nabycia stosowany jest art. 20 ust. 6, gdyż: co do zasady nie ma zastosowania art. 20 ust. 5 ustawy o VAT. Niejednokrotnie w wyniku dokonanych przez Spółkę reklamacji, dostawca towaru będącego przedmiotem wewnatrzwspólnotowego nabycia, dokonuje obniżki należności za sprzedawany towar. Dokonując obniżenia kwoty należności dostawca wystawia Credit Note. Na dokumencie tym wskazana jest faktura jak też nazwa towaru, w stosunku do którego dostawca pomniejsza swoją należność.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00