Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2011, sygn. IPTPP2/443-555/11-2/PM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-555/11-2/PM

Usługi świadczone przez zatrudnionego przez Wnioskodawcę psychologa w zakresie wykonywania badań psychologicznych kierowców i innych grup zawodowych wymagających szczególnej sprawności psychologicznej, nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18, 19 i 19a ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 6 września 2011 r. (data wpływu 9 września 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług psychologa jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 września 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług psychologa.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Przedmiotem podstawowej działalności Wnioskodawcy jest świadczenie usług medycznych. W strukturach firmy działa poradnia Medycyny Pracy wykonująca badania profilaktyczne, wstępne, kontrolne, i okresowe pracowników przewidziane w Kodeksie Pracy. Jedną z usług jakie świadczy firma są badania psychologiczne kierowców i innych grup zawodowych wymagających szczególnej sprawności psychologicznej. Badania te mają na celu ocenę sprawności intelektualnej i psychomotorycznej. Wydawane orzeczenie stwierdzają brak lub istnienie przeciwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. W stanie prawnym obowiązującym do dnia 31 grudnia 2010 roku ww. badania były klasyfikowane w PKWIU 85, tj. usługi, w zakresie ochrony zdrowia i były wolne od podatku - miały charakter wyłącznie przedmiotowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00