Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2011, sygn. IPTPP2/443-177/11-4/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-177/11-4/AW

Wnioskodawca nie ma obowiązku ewidencjonowania obrotu z tytułu świadczenia przedmiotowych usług za pomocą kasy rejestrującej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Urzędu Miasta przedstawione we wniosku z dnia 18 maja 2011 r. (data wpływu 23 maja 2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 16 sierpnia 2011 r. (data wpływu 18 sierpnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku instalowania kasy rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 maja 2011 r. ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku instalowania kasy rejestrującej. Pismem z dnia 16 sierpnia 2011 r. (data wpływu 18 sierpnia 2011 r.) wniosek został uzupełniony o doprecyzowanie zdarzenia przyszłego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Urząd Miasta wraz z Delegaturami jest jednostką organizacyjną Miasta. Przy pomocy Urzędu Prezydent wykonuje uchwały rady miejskiej i zadania określone przepisami prawa. Każda czynność cywilnoprawna, taka jak dostawa gruntów, naniesień budowlanych, lokali użytkowych dokumentowana jest aktem notarialnym i fakturą VAT. Również świadczenie usług takich jak dzierżawa gruntów czy obciążanie pracowników za prywatne rozmowy telefoniczne z aparatów służbowych jest dokumentowane fakturami VAT. Faktury zawierają wszystkie obowiązujące elementy uregulowane przepisami ustawy i rozporządzeń wykonawczych. Dowody ujmowane są w rejestrach sprzedaży. Ewidencja księgowa prowadzona jest techniką komputerową. Umożliwia to przeprowadzenie kontroli i ustalenie prawidłowości obliczeń podatku VAT wg obowiązujących stawek. Płatności dotyczące czynności opodatkowanych przekazywane są za pośrednictwem banku lub poczty na rachunek bankowy. Punkty kasowe w Urzędzie Miasta i w pięciu Delegaturach służą pobieraniu opłat administracyjnych oraz wpłat z tytułu: podatku od nieruchomości, podatku leśnego, podatku rolnego, opłaty skarbowej, zajęcia pasa drogowego oraz rozliczeń pracowników UM (zaliczki na wydatki, delegacje służbowe, spłaty pożyczek mieszkaniowych itp.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00