Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.02.2011, sygn. ILPP2/443-1880/10-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1880/10-2/AK

Czy Gmina ma prawo do złożenia korekty dotychczasowych rozliczeń w podatku od towarów i usług zarówno Gminy jak i Urzędu Miasta i Gminy, poprzez łączne rozliczenie wszystkich czynności objętych zakresem przedmiotowym opodatkowania podatkiem od towarów i usług (zsumowanie obrotów, zsumowanie podatku naliczonego) i złożenie jednej deklaracji podatkowej za okresy nie objęte okresem przedawnienia w imieniu i na rzecz Gminy jako osoby prawnej, tj za okres 5 lat wstecz?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko X, przedstawione we wniosku sygnowanym datą 18 października 2010 r. (data wpływu 23 listopada 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokonania korekty deklaracji podatkowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 listopada 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokonania korekty deklaracji podatkowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W dniu 28 września 2006 r. zawarta została pomiędzy Wojewodą x (Instytucja Pośrednicząca), a Gminą (Beneficjentem) umowa o dofinansowanie projektu X. Instytucja Pośrednicząca przyznała Beneficientowi na realizację projektu dofinansowanie, które w zaokrągleniu stanowiło 75% wydatków kwalifikowanych w ramach projektu. Zgodnie z umową Beneficjent Gmina zobowiązała się pokryć ze środków własnych wszelkie wydatki niekwalifikowane w ramach projektu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00