Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.02.2011, sygn. ILPP3/443-128/10-3/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-128/10-3/TK

1. Czy działalność Spółki polegająca na odzysku wyrobów akcyzowych, energetycznych z odpadów musi być prowadzona w składzie podatkowym?
2. Czy działalność Spółki polegająca na usługowym oczyszczaniu wyrobów energetycznych musi być prowadzona w składzie podatkowym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Cywilnej, przedstawione we wniosku z dnia 28 października 2010 r. (data wpływu 4 listopada 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obrotu wyrobami akcyzowymi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 listopada 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obrotu wyrobami akcyzowymi.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest podmiotem prowadzącym skład podatkowy nr XX. Jednym z profili działalności Zainteresowanego jest utylizacja i recykling odpadów. Spółka posiada pozwolenie na odzyskiwanie odpadów, jak i odpowiednią instalację umożliwiającą oczyszczanie zanieczyszczonych w procesach produkcyjnych wyrobów z różnorakich zanieczyszczeń tak, aby wyrób nadawał się do ponownego wykorzystania. Niektóre z odzyskanych w procesach recyklingu wyrobów są wyrobami akcyzowymi. Działalność polegająca na utylizacji i recyklingu odpadów odbywa się w sposób następujący: Wnioskodawca zakupuje odpady poprodukcyjne, najczęściej są to odpady powstałe w firmach drukarskich. Odpad u Zainteresowanego poddawany jest różnym procesom, w wyniku których uzyskiwane są odpady nie nadające się już do dalszego recyklingu oraz oczyszczone wyroby, które poddawane są specjalistycznym badaniom w celu ustalenia, jakiego rodzaju produkt został odzyskany i czy jest on produktem akcyzowym. Produkty akcyzowe uzyskiwane w procesie odzysku należą do wyrobów energetycznych o kodach CN 2710 11 21 i 2707 30 90. Odzyskane wyroby są przez Spółkę odsprzedawane i wykorzystywane przez ostatecznych odbiorców, jako rozpuszczalniki do farb i lakierów. Na chwilę obecną działalność Spółki związana z recyklingiem odpadów prowadzona jest w składzie podatkowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00