Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.03.2011, sygn. IPPP1-443-144/11-2/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-144/11-2/MP
Wzajemne rozliczenia, które będą dokonywane pomiędzy Partnerem a Wnioskodawcą w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia powinny być traktowane jako czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, udokumentowane fakturą VAT z wykazaną kwotą podatku VAT, który to podatek stanowi dla Wnioskodawcy podatek naliczony podlegający odliczeniu. Kwoty wypłacane Partnerowi na podstawie wezwań do zapłaty powinny być traktowane przez Strony jako zaliczki , dokumentowane przez Partnera fakturami VAT. Za moment wydania towarów lub wykonania usługi należy przyjąć moment zaakceptowania przez uczestnika Wspólnego Przedsięwzięcia finalnego zestawienia.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 21.01.2011 r. (data wpływu 28.01.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wzajemnych rozliczeń pomiędzy Partnerem oraz Wnioskodawcą w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28.01.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wzajemnych rozliczeń pomiędzy Partnerem oraz Wnioskodawcą w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej jako: Wnioskodawca) jest w trakcie zawierania Umowy o Wspólnych Operacjach (dalej jako: Umowa) z inną spółką (dalej nazywaną Partnerem), na mocy której oba te podmioty (dalej łącznie zwane Stronami) będą zobowiązane do współdziałania w formie wspólnego przedsięwzięcia (dalej jako: Wspólne Przedsięwzięcie). Zawarcie umowy służy stworzeniu ram prawnych dla połączenia możliwości operacyjnych oraz środków finansowych obu Stron w celu realizacji wspólnego celu, jakim jest prowadzenie wspólnych działań w zakresie poszukiwania oraz rozpoznawania złóż węglowodorów na obszarze objętym koncesją, znajdującym się na terytorium Polski (dalej jako: Obszar koncesji). W dalszej perspektywie, gdy w efekcie wspólnych operacji zostaną odkryte i rozpoznane złoża o znaczeniu handlowym, Strony planują wspólnie prowadzić ich eksploatację.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right