Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.03.2011, sygn. IPPB5/423-176/11-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-176/11-2/DG

Czy opisany zespół składników majątkowych Wnioskodawcy związanych ze świadczeniem usług energetycznych oraz legalizacyjnych stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT? Czy w związku z wniesieniem opisanego zespołu składników majątkowych Wnioskodawcy do spółki kapitałowej w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) w zamian za udziały w tej spółce, po stronie Wnioskodawcy wystąpi przychód podatkowy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 7 Ustawy CIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 28.02.2011r. (data wpływu 28.02.2011r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie skutków podatkowych transakcji wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej w zamian za udziały jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lutego 2011r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych transakcji wniesienia wkładu niepieniężnego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest przedsiębiorstwem energetycznym prowadzącym działalność w zakresie dystrybucji i sprzedaży energii cieplnej odbiorcom końcowym na podstawie koncesji na obrót energią cieplną udzielonej decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (Koncesja).

Oprócz podstawowej działalności polegającej na obrocie energią cieplną Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług energetycznych obejmujących: projektowanie, wykonawstwo i eksploatację sieci i węzłów cieplnych oraz instalacji wewnętrznych, serwis i sprzedaż urządzeń ciepłowniczych, a także legalizację przeliczników wskazujących, czujników temperatury oraz przetworników przepływu wody. Działalność w zakresie legalizacji przeliczników i urządzeń pomiarowych (ciepłomierzy) Wnioskodawca prowadzi na podstawie czterech decyzji Prezesa Urzędu Miar w sprawie utworzenia u Wnioskodawcy: Punktu legalizacyjnego wodomierzy, Punktu legalizacyjnego par czujników temperatury do ciepłomierzy do wody, Punktu legalizacyjnego przeliczników wskazujących do ciepłomierzy do wody oraz Punktu legalizacyjnego przetworników przepływu do ciepłomierzy (dalej: Decyzje w sprawie Punktu legalizacji).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00