Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.02.2011, sygn. IPPB2/436-489/10-2/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-489/10-2/MZ
Skoro planowana transakcja będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność zostanie wyłączona z opodatkowania podatkiem na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 23.12.2010 r. (data wpływu 27.12.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie transakcji zbycia składników majątkowych i niemajątkowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27.12.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie transakcji zbycia składników majątkowych i niemajątkowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
S. Sp. z o.o. z siedzibą w W., będąca Wnioskodawcą (S.) planuje sprzedać spółce P. sp. z o.o. (P.) z siedzibą w W., szereg aktywów - przede wszystkim nieruchomości oraz inne środki trwałe związane z prowadzoną przez S. działalnością gospodarczą polegającą na prowadzeniu bezobsługowych stacji benzynowych a znajdujące się na tych nieruchomościach.
W zawartej między P. jako kupującym a S. jako sprzedającym (łącznie Strony) dnia 13 grudnia 2010 r. umowie przedwstępnej nabycia przedsiębiorstwa (Umowa) Strony przyjęły, że, z zastrzeżeniem Reklasyfikacji (jak zdefiniowano w ostatnim akapicie części niniejszego wniosku przedstawiającej stan faktyczny), przedmiotem przyrzeczonej umowy sprzedaży będzie nabycie przez P. zespołu składników majątkowych i niemajątkowych, które - ze względu na ich charakter i zakres zdaniem Stron tworzą przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55 Kodeksu Cywilnego (KC) prowadzone przez S. Zespół składników majątkowych stanowiących przedmiot umowy przyrzeczonej stanowi czynną masę majątkową, która w ramach działalności gospodarczej prowadzi sieć samoobsługowych stacji benzynowych (zespół składników majątkowych będących przedmiotem Umowy Strony oznaczyły i nadały mu określenie Przedsiębiorstwa).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right