Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.01.2011, sygn. IPPP1-443-1094/10-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1094/10-2/AS

Prawo do odliczenia z faktur dokumentujących zbycie składników majątkowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 21.10.2010 r. (data wpływu 25.10.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czy przedmiotem nabycia jest przedsiębiorstwo bądź jego zorganizowana część oraz prawa do odliczenia z faktur dokumentujących nabycie składników majątkowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25.10.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czy przedmiotem nabycia jest przedsiębiorstwo bądź jego zorganizowana część oraz prawa do odliczenia z faktur dokumentujących nabycie składników majątkowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

P. (zwana dalej P.) jest polską spółką należącą do grupy kapitałowej P. s.r.o. P. prowadził przedsiębiorstwo, którego zasadniczym przedmiotem działalności była dystrybucja na rynku polskim materiałów budowlanych, przede wszystkim cementowych posadzek przemysłowych, impregnatów, mas samopoziomujących, itp. Co do zasady, towary handlowe dla celów tej działalności były nabywane przez P., w ramach wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów, od spółek czeskiej oraz słowackiej, należących do tej samej grupy kapitałowej. Następnie, towary te były odsprzedawane przez P. polskim kontrahentom.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00