Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.01.2011, sygn. IPPP1-443-1130/10-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1130/10-2/EK
Konsekwencje podatkowe związane ze zbyciem przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki cywilnej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 26 października 2010 r. (data wpływu 08 listopada 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych związanych ze zbyciem przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki cywilnej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 08 listopada 2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych związanych ze zbyciem przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki cywilnej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą pod firmą S. wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza, w zakresie produkcja pozostałych wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa. Działalność została rozpoczęta w 1995 roku. Obecnie Wnioskodawca zamierza wraz z synem i córką powołać spółkę cywilną i wnieść w postaci aportu do spółki cywilnej prowadzone przez niego przedsiębiorstwo. Przedmiotem działalności nowo powstałej spółki cywilnej będzie produkcja pozostałych wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa. Wniesienie przedsiębiorstwa jako wkładu do Spółki spowoduje likwidację działalności dotychczas prowadzonej. Likwidacja działalności nastąpi bezpośrednio po wniesieniu aportem przedsiębiorstwa do Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right