Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.01.2011, sygn. IPPP1-443-1130/10-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1130/10-2/EK

Konsekwencje podatkowe związane ze zbyciem przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki cywilnej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 26 października 2010 r. (data wpływu 08 listopada 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych związanych ze zbyciem przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki cywilnej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08 listopada 2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych związanych ze zbyciem przedsiębiorstwa w drodze aportu do spółki cywilnej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą pod firmą S. wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza, w zakresie produkcja pozostałych wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa. Działalność została rozpoczęta w 1995 roku. Obecnie Wnioskodawca zamierza wraz z synem i córką powołać spółkę cywilną i wnieść w postaci aportu do spółki cywilnej prowadzone przez niego przedsiębiorstwo. Przedmiotem działalności nowo powstałej spółki cywilnej będzie produkcja pozostałych wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa. Wniesienie przedsiębiorstwa jako wkładu do Spółki spowoduje likwidację działalności dotychczas prowadzonej. Likwidacja działalności nastąpi bezpośrednio po wniesieniu aportem przedsiębiorstwa do Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00