Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2011, sygn. ILPP2/443-1346/11-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1346/11-2/AK

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki cywilnej, przedstawione we wniosku z dnia 20 września 2011 r. (data wpływu 21 września 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 września 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Zainteresowany prowadzi działalność w zakresie sprzedaży biletów na koncerty, wydarzenia kulturalne oraz sportowe. W około 90% przypadków sprzedaż odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem internetu i ma charakter wysyłkowy. W pozostałych przypadkach sprzedaż ma charakter tradycyjny, klienci dokonują zakupu biletów bezpośrednio w biurze firmy.

W przypadku sprzedaży gotówkowej dokonywanej na rzecz osób fizycznych w siedzibie firmy każda sprzedaż ewidencjonowana jest za pośrednictwem kasy rejestrującej.

W przypadku sprzedaży internetowej Wnioskodawca jako sprzedawca przyjmuje zapłatę za dokonane przez klientów zamówienia wyłącznie na wskazany rachunek bankowy prowadzony przez niego albo za pośrednictwem serwisu płatności elektronicznych A, którego operatorem jest firma B. Obrót z tytułu zamówień przy których klienci wybierają wpłatę na konto bankowe wpływa bezpośrednio w całości na rachunek bankowy Zainteresowanego. W przypadku wpłat za zamówienia dokonywane przez klientów za pośrednictwem serwisu płatności elektronicznych A, całość obrotu wynikającego ze sprzedaży trafia na rachunek bankowy serwisu A następnie obrót ten jest przekazywany na rachunek bankowy Wnioskodawcy wskazany w umowie pomiędzy Zainteresowanym a firmą B. Każda transakcja dokonywana przez klientów za pośrednictwem serwisu płatności elektronicznych A zawiera informacje pozwalające na zidentyfikowanie każdej transakcji unikatowy numer identyfikacyjny transakcji, adres e-mail klienta, kwota dokonanego zakupu, tytuł przelewu. Firma B. udostępnia powyższe informacje w panelu administracyjnym, do którego Zainteresowany ma stały dostęp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00