Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2011, sygn. ILPP2/443-1272/11-4/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1272/11-4/EN
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczenia usług medycznych nabywanych przez Wnioskodawcę w swoim imieniu na rzecz osób trzecich od podmiotów leczniczych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej reprezentowanej przez Doradcę Podatkowego, przedstawione we wniosku z dnia 30 sierpnia 2011 r. (data wpływu 2 września 2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 17 listopada 2011 r. (data wpływu 21 listopada 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczenia usług medycznych nabywanych przez Wnioskodawcę w swoim imieniu na rzecz osób trzecich od podmiotów leczniczych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 sierpnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczenia usług medycznych nabywanych przez Wnioskodawcę w swoim imieniu na rzecz osób trzecich od podmiotów leczniczych. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 17 listopada 2011 r. (data wpływu 21 listopada 2011 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca (dalej Spółka) nabywa w swoim imieniu na rzecz osób trzecich pakietowane usługi medyczne od firmy A (dalej jako Firma A). Są to świadczenia, do nabywania których Spółka nie jest zobligowana przepisami prawa np. świadczenia rodzinne (stan faktyczny objęty niniejszym wnioskiem nie dotyczy świadczeń obowiązkowych na rzecz pracowników). Usługi nabywane są na rzecz pracowników Spółki zatrudnionych na umowę o pracę oraz tzw. Partnerów, czyli osób prowadzących działalność gospodarczą, związanych ze Spółką kontraktami na wyłączność. Spółka wynegocjowała dla tych osób korzystne warunki, gdyż reprezentowała całą grupę osób, która działając w pojedynkę otrzymałyby mniej korzystną ofertę. Spółka obciąża kosztami ww. świadczeń: Partnerów wystawiając faktury, pracowników poprzez listę płac.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right