Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2011, sygn. ILPB3/423-345/11-4/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-345/11-4/EK
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz.770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, reprezentowanej przez Pełnomocników, przedstawione we wniosku z dnia 29 lipca 2011 r. (data wpływu 29.07.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 lipca 2011 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 21 października 2011 r. (data wpływu 24.10.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
A S.A. (dalej jako: Spółka lub Wnioskodawca) spółka, jest producentem zamocowań do budownictwa i przemysłu oraz elementów złącznych. Spółka zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych, produkcją łączników budowlanych do suchej zabudowy wnętrz, izolacji termicznych, pokryć dachowych, lekkich konstrukcji przemysłowych oraz elementów mocowań. Ponadto, Spółka zajmuje się również sprzedażą narzędzi i elektronarzędzi, a także działalnością badawczo - rozwojową i marketingową.
Powyższe działania podejmowane są przez obie Dywizje Produktowe równolegle, przy czym każda z ww. dywizji odpowiedzialna jest wyłącznie za podlegającą jej grupę produktów, tj. narzędzia lub zamocowania.-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right