Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.11.2011, sygn. ILPP4/443-566/11-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-566/11-2/ISN

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 26 lipca 2011 r. (data wpływu 8 sierpnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 sierpnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy na rzecz swoich klientów (dalej: Klienci) szereg usług finansowych, w tym produkty kredytowe (kredyty, karty kredytowe) oraz depozytowe (lokaty, dalej łącznie jako usługi finansowe). Bank koncentruje swoją działalność na obszarze detalicznym, posiadając jednak w swojej ofercie również usługi skierowane do przedsiębiorców.

W procesie zawierania z Klientami umów dotyczących transakcji w ramach usług finansowych, ważną rolę odgrywa ocena pozycji finansowej Klienta oraz zarządzanie ryzykiem po stronie Zainteresowanego. Na zarządzanie to składają się m.in.:

  1. analiza i raportowanie ekspozycji:
    1. ryzyka rynkowego,
    2. ryzyka kredytowego,
    3. ryzyka operacyjnego,
    4. ryzyka stron transakcji;
  2. metodologia szacowania/oceny ryzyka, w tym opracowanie i aktualizacja modeli ratingowych (modele oceny sytuacji ekonomicznej (w tym finansowej) Klienta, na podstawie których podejmowane są decyzje kredytowe) i scoringowych (metoda oceny wiarygodności kredytowej Klienta w oparciu o punkty przyznawane na podstawie danych osobowych (np.: wiek, stan cywilny) i majątkowych (np.: przychody, posiadane aktywa, zobowiązania));
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00