Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2011, sygn. ILPP1/443-957/11-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-957/11-2/MS

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy nieruchomości zabudowanej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2011 r. (data wpływu 6 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy nieruchomości zabudowanej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 lipca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy nieruchomości zabudowanej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W lutym 2001 r. Wnioskodawca umową sprzedaży w formie aktu notarialnego zakupił od osób fizycznych (małżeństwa) prawo wieczystego użytkowania działki nr 10/5 oraz prawo własności budynku warsztatowego na niej położonego. Budynek, o którym mowa wyżej jest murowany, składa się z jednej kondygnacji i przeznaczony jest na warsztat mechaniczny. Wnioskodawca nie odliczył podatku naliczonego VAT z uwagi na to, że:

  • nie otrzymał faktury VAT od sprzedającego,
  • prawo wieczystego użytkowania nie podlegało w 2001 r. opodatkowaniu podatkiem VAT,
  • zakupiony budynek warsztatowy był używany,
  • z aktu notarialnego nie wynikało aby sprzedający małżonkowie działali w charakterze podatnika VAT, ani prowadzili działalność gospodarczą, a transakcja sprzedaży podlegała podatkowi VAT, a sprzedający zobowiązani byli do wystawienia faktury VAT.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00