Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.09.2011, sygn. ILPP4/443-444/11-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-444/11-2/EWW

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu importu usługi, o której mowa powyżej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Gminy reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 8 czerwca 2011 r. (data wpływu 20 czerwca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usługi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usługi.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zawarł umowę dotyczącą programu S. ze Spółką B., nieposiadającą siedziby na terytorium kraju (Polski). Spółka B. jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej. Przedmiotem umowy jest objęcie Zainteresowanego programem S., aby mógł on nabyć uprawnienia licencyjne i usługi oferowane użytkownikom programu S.

Wnioskodawca na podstawie innej umowy nabył już od Spółki B. licencje na oprogramowanie A. Natomiast w ramach przedmiotowej umowy nabywa usługi S., tj. wsparcia technicznego. Powyższa umowa daje mu możliwość aktualizacji oprogramowania w okresie obowiązywania umowy oraz używania posiadanych licencji jako licencji pływających. Umowa obowiązuje przez okres 12 miesięcy, jednakże okres obowiązywania umowy podlega automatycznemu przedłużeniu na podobne okresy, chyba że jedna ze stron powiadomi o nieprzedłużaniu umowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00