Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2011, sygn. ILPP2/443-898/11-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-898/11-2/AK

Czy sprzedawane przez Wnioskodawcę lokale mieszkalne, mogą być zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz.770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2011 r. (data wpływu 6 czerwca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży lokali mieszkalnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży lokali mieszkalnych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług ogólnolekarskich. W ramach prowadzonej działalności rozszerzył działalność o usługi rehabilitacyjne (dowód zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej). W tym celu Zainteresowany rozpoczął we wrześniu 2010 r. budowę budynku usługowo-mieszkalnego na działce będącej jego własnością (dowód decyzja starosty z dnia 24 sierpnia 2010 r. i z dnia 25 marca 2011 r.). W budowanym obiekcie na parterze będą gabinety rehabilitacyjne, natomiast I, II i III piętro przeznaczone jest na mieszkania dla pracowników jego Firmy i na sprzedaż nabywcom indywidualnym. Budując budynek usługowo-mieszkalny Zainteresowanemu nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego za zakupione materiały budowlane płacił 23% podatek VAT. Ponieważ Wnioskodawca prowadzi usługi medyczne nie ma możliwości odliczenia podatku VAT. W lipcu 2011 r. planuje on sprzedaż mieszkań dla indywidualnych nabywców. Dochód ze sprzedaży mieszkań będzie wliczony do przychodu jego firmy i będzie podlegał opodatkowaniu zgodnie z obowiązującymi przepisami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00