Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2011, sygn. ILPP1/443-173/11-3/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-173/11-3/AK
Czy w sytuacji zbycia części przedsiębiorstwa związanej z działalnością produkcyjną mamy do czynienia ze zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o. o., przedstawione we wniosku z dnia 28 stycznia 2011 r. (data wpływu 31 stycznia 2011 r.) uzupełnione pismem z dnia 08 kwietnia 2011 r. (data wpływu 11 kwietnia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbycia części przedsiębiorstwa związanego z działalnością produkcyjną za zorganizowaną część przedsiębiorstwa jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 stycznia 2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbycia części przedsiębiorstwa związanego z działalnością produkcyjną za zorganizowaną część przedsiębiorstwa. W dniu 11 kwietnia 2011 r. uzupełniono ww. wniosek w zakresie własnego stanowiska.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe z przedmiotem działalności obejmującym produkcję bulionów, zup, sosów, mieszanek przyprawowych, makaronów instant oraz profesjonalnych produktów dla gastronomii, a także specjalistycznych surowców dla branży mięsnej i garmażeryjnej. Działalność ta prowadzona była w wynajmowanej przez Spółkę nieruchomości. Spółka zbyła część przedsiębiorstwa związanego z działalnością produkcyjną. Umowa obejmuje wyłącznie składniki zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wymienione wprost i enumeratywnie w umowie. Przedmiotem zbycia jest część majątku przedsiębiorstwa, na którą składają się składniki materialne i niematerialne, prawa i obowiązki z umów oraz inne zobowiązania, na których przeniesienie zostaną udzielone odpowiednie zgody, związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w przedmiocie obejmującym produkcję bulionów, zup, sosów, mieszanek przyprawowych, makaronów instant oraz profesjonalnych produktów dla gastronomii, a także specjalistycznych surowców dla branży mięsnej i garmażeryjnej, w szczególności: