Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2011, sygn. IBPBII/1/436-323/10/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/436-323/10/AA
Skutki podatkowe cesji wierzytelności w zamian za zwolnienie z długu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 02 grudnia 2010r. (data wpływu do tut. Biura 07 grudnia 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych cesji wierzytelności w zamian za zwolnienie z długu - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 07 grudnia 2010r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych cesji wierzytelności w zamian za zwolnienie z długu.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca posiadał wierzytelności właściciela firmy A, który zmarł. W wyniku dziedziczenia wierzytelności przysługujące wnioskodawcy przeszły na spadkobierców właściciela firmy A, którzy to posiadają wierzytelności od firmy B. W celu zwolnienia z długu spadkobierców właściciela firmy A wobec wnioskodawcy, została zawarta umowa cesji wierzytelności przysługujących spadkobiercom właściciela firmy A od firmy B pomiędzy wnioskodawcą jako cesjonariuszem i spadkobiercami właściciela firmy A, reprezentowanymi przez pełnomocnika, jako cedentem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right