Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2011, sygn. ITPP1/443-1183/11/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1183/11/JJ

Stawki podatku obowiązującej dla montażu trwałej zabudowy meblowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 sierpnia 2011 r. (data wpływu 25 sierpnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla montażu trwałej zabudowy meblowej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 sierpnia 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zakresie stawki podatku obowiązującej dla montażu trwałej zabudowy meblowej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność w zakresie usług budowlanomontażowych, PKD 2007 - 43.32.Z. Podklasa ta obejmuje: instalowanie drzwi (z wyłączeniem drzwi automatycznych i obrotowych), okien, futryn okiennych i drzwiowych, z drewna i innych materiałów, wyposażanie pomieszczeń w meble wbudowane: meble kuchenne, kredensy, szafy wnękowe, meble sklepowe i inne elementy wbudowywane oraz wykańczanie wnętrz w zakresie sufitów, ruchomych ścianek działowych, itp. Działalność Spółki polega na zabudowie wnęk, głównie w budynkach mieszkalnych. Zabudowa wnęk będzie trwale przytwierdzona do ścian, podłoża i sufitu. Zabudowanych elementów nie będzie dało się przenosić w inne miejsce w związku z trwałym ich przytwierdzeniem do elementów konstrukcyjnych budynku, jak również w związku z ścisłym ich dopasowaniem do indywidualnych wymiarów danej wnęki. W wyniku trwałej zabudowy wnęki powstała możliwość zagospodarowania wnęki na: szafę, kuchnię, garderobę lub pawlacz. Spółka współpracować będzie z producentami elementów, którzy na indywidualne zlecenie wyprodukują elementy dokładnie dopasowane wymiarem do wnęki. Spółka w ramach działalności, będzie trwale montowała te elementy ze sobą, a następnie będzie montowała je do ścian, sufitu i podłogi. W żadnym przypadku nie będzie producentem tych elementów, dokonywać obróbki elementów dostarczonych przez poszczególnych producentów, tak aby dostosować je pod indywidualne zamówienia klienta. Z klientami Spółka będzie zawierać umowę cywilnoprawną, której przedmiotem będzie zlecenie wykonania robót budowlanych polegających na trwałej zabudowie wnęki. Wartość usługi będzie zawierała koszt robocizny oraz materiału, który Spółka będzie nabyła u producenta elementów. Umowa z klientem będzie precyzować, w jakim obiekcie wykona usługę, czyli w jakim symbolem PKOB budynek jest sklasyfikowany oraz jaką ma powierzchnię - w celu ustalenia, czy jest to obiekt budowlany (lub jego część) zaliczony do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Trwała zabudowa wnęki może być na życzenie klienta zamykana drzwiami przesuwnymi. Drzwi takich Spółka nie będzie produkować, ale będzie je kupować od producenta na zasadach, jak elementy trwałej zabudowy. Wartość drzwi (lub innych elementów wbudowanych) będzie powiększała wartość zleconej i wykonywanej usługi. Będą to drzwi (lub inne elementy) indywidualnie dopasowane parametrami do danej zabudowy, a więc nie będzie można dowolnie wykorzystać ich w innym miejscu. Spółka informuje, że roboty instalacyjne stolarki budowlanej według klasyfikacji PKWiU z 1997 r. obowiązującej do końca 2010 r. dla celów podatku od towarów i usług sklasyfikowane były pod symbolem 45.42.13-00.00, natomiast według klasyfikacji PKWiU obowiązującej dla celów podatku od towarów usług po 2010 r. pod symbolem 43.32.10.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00