Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.12.2011, sygn. ITPP2/443-1277b/11/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1277b/11/AF

Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi pośrednictwa w zakupie towarów z kraju trzeciego oraz sposobu dokumentowania usługi.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 5 września 2011 r. (data wpływu 13 września 2011 r.), uzupełnionym w dniu 1 grudnia 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi pośrednictwa w zakupie towarów z kraju trzeciego oraz sposobu dokumentowania ww. usługi - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 września 2011 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 1 grudnia 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi pośrednictwa w zakupie towarów z kraju trzeciego oraz sposobu dokumentowania ww. usługi.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Zamierza Pan rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług pośrednictwa w zakupach towarów przez internet spoza granic Polski i Unii Europejskiej (z terytorium państw trzecich, np. Chiny). Działalności będzie polegać na pośrednictwie w realizacji zamówienia pomiędzy dostawcą (m.in. w Chinach) a kupującym polskim klientem detalicznym, co do zasady nieprowadzącym działalności gospodarczej. Składając ofertę kupna na aukcjach polski klient zleci pośrednikowi realizację zamówienia na opisany towar oraz udzieli mu wszelkich koniecznych pełnomocnictw do złożenia zamówienia oraz przekazania płatności w jego imieniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00