Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2011, sygn. ITPP2/443-1251/11/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1251/11/AK

Prawo do zastosowania 0% stawki podatku dla dostaw wewnątrzwspólnotowych w sytuacji posiadania kopii dokumentu przewozowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2011 r. (data wpływu 6 września 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku dla dostaw wewnątrzwspólnotowych w sytuacji posiadania kopii dokumentu przewozowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 września 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku dla dostaw wewnątrzwspólnotowych w sytuacji posiadania kopii dokumentu przewozowego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka zajmuje się zakupem i sprzedażą zbóż na rynku polskim i unijnym, jest czynnym podatnikiem VAT UE. Transakcje realizowane są na podstawie podpisanych kontraktów na fizyczną dostawę towarów w określonej ilości, jakości, parametrach, cenie oraz miejscu i terminie dostawy. Będąc pośrednikiem w transakcjach handlowych, dokonuje sprzedaży zbóż z terytorium Polski na rynki krajów Unii, w tym głównie niemiecki. Dokonując sprzedaży wystawia fakturę, którą wysyła odbiorcy. Towar zabiera przewoźnik z wyznaczonego miejsca, potwierdzając załadunek na swój środek transportu. Dostarcza zboże odbiorcy unijnemu. Dokumenty potwierdzające odbiór towaru przez klienta przesyła wraz z fakturą za wykonaną usługę. Są to potwierdzenie załadunku towaru, potwierdzenie przyjęcia towaru przez klienta (wewnętrzne dokumenty stosowane przez poszczególne firmy) oraz CMR.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00