Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.12.2011, sygn. ITPP1/443-1255a/11/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1255a/11/IK
Zbycie prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z budynkiem magazynu artykułów przemysłowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2011 r. (data wpływu do organu), uzupełnionym w dniach 12 września oraz 23 i 30 listopada 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zbycia prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z budynkiem magazynu artykułów przemysłowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 września 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie m.in. zbycia prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z budynkiem magazynu artykułów przemysłowych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
W lutym 2000 r. nabyła Pani z mężem na prawach wspólności ustawowej prawo wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Skarbu Państwa o łącznej powierzchni 1,2403 ha, położonej w M., obejmującej działkę gruntu o numerze 37/2 (pow. 7.403 m użytek: BA-tereny przemysłowe), na której wpisany jest budynek o pow. 600 m, stanowiący odrębny przedmiot własności oraz działkę gruntu o numerze 37/3 (pow. 5.000 m użytek: BP- zurbanizowane tereny niezabudowane). W zawartym akcie notarialnym sprzedający oświadczył, że reprezentowane przez niego przedsiębiorstwo nie płaci podatku od towarów i usług z tytułu zawarcia umowy sprzedaży. Pani (z mężem) oświadczyła jako kupująca, iż nabyta nieruchomość zostanie przeznaczona do działalności gospodarczej. W maju 2000 r. wprowadziła Pani grunt, będący w wieczystym użytkowaniu wraz z budynkiem do ewidencji środków trwałych. Do chwili obecnej jest Pani czynnym podatnikiem VAT i wykonuje czynności opodatkowane. Budynek usytuowany na działce nr 37/2 wykorzystywany jest w prowadzonej działalności gospodarczej jako magazyn artykułów przemysłowych, będących towarami handlowymi. Od momentu zaewidencjonowania zakupionego budynku jako środka trwałego przedsiębiorstwa dokonywała Pani jego modernizacji. Z faktur VAT od zakupionych materiałów i usług remontowo-budowlanych odliczała Pani podatek naliczony. W kwietniu 2003 r. na tej samej działce (nr 37/2) wybudowała Pani nowy garaż dla samochodów ciężarowych (pow. zabudowy: 508,6 m), który wprowadziła Pani do ewidencji środków trwałych przedsiębiorstwa. Wybudowany garaż wykorzystywany jest do prowadzonej działalności gospodarczej. Z faktur VAT od zakupionych materiałów i usług budowlanych odliczyła Pani podatek naliczony.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right