Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.11.2011, sygn. ITPP1/443-1092/11/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1092/11/AJ

Zakres dokumentowania i obowiązku ewidencji świadczonych usług przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 sierpnia 2011 r. (data wpływu 8 sierpnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania i obowiązku ewidencji świadczonych usług przy zastosowaniu kas rejestrujących - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 sierpnia 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania i obowiązku ewidencji świadczonych usług przy zastosowaniu kas rejestrujących.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W szpitalnym oddziale ratunkowym są przyjmowane osoby fizyczne (pacjenci), które nie posiadają dowodów ubezpieczenia. Mają obowiązek dostarczenia ubezpieczenia w ciągu 7 dni. Po upływie ww. okresu jest wystawiana faktura VAT za usługę medyczną zwolnioną. Faktura ta jest zaksięgowana w księgach rachunkowych i zaewidencjonowana w rejestrze sprzedaży, ze wskazaniem formy płatności przelew. Zdecydowana większość pacjentów nigdy nie dostarcza ubezpieczenia, a co za tym idzie, jest to należność dochodzona na drodze postępowania sądowego, a windykacje komornicze, z reguły w ponad 90% przypadków są bezskuteczne.

Ponadto, w Szpitalu znajduje się oddział pod nazwą Oddział Opiekuńczo-Leczniczy. Przebywają tam pacjenci z ciężkimi dolegliwościami, którzy wymagają całodobowej opieki specjalistycznej. Koszty leczenia i rehabilitacji na ww. oddziale ponosi NFZ. Natomiast koszt wyżywienia i zakwaterowania ponoszą pacjenci. Opłaty indywidualne za każdy dzień pobytu w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym są dokonywane na konto Szpitala. Na dzień złożenia wniosku, ewidencjonowanie wpłat znajduje się na indywidualnych kontach pacjentów, jak również jest odzwierciedlane w rejestrze sprzedaży VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00