Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2011, sygn. ITPP1/443-576/11/KM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-576/11/KM

Jak w przyszłości Wnioskodawca będzie zobowiązany dokumentować oraz wykazywać w ewidencji prowadzonej dla celów podatku od towarów i usług i w deklaracji dla podatku od towarów i usług dostawę złomu, pozostającego po regeneracji części zamiennych do pojazdów samochodowych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18 kwietnia 2011 r. (data wpływu 21 kwietnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania zamierzonych dostaw złomu pozostającego po regeneracji części zamiennych do pojazdów samochodowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 kwietnia 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania zamierzonych dostaw złomu pozostającego po regeneracji części zamiennych do pojazdów samochodowych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca, spółka jawna prowadząca działalność gospodarczą pod firmą : P., jest podatnikiem VAT czynnym, zobowiązanym w zakresie podatku od towarów i usług do składania deklaracji miesięcznych. Spółka zajmuje się między innymi regeneracją części zamiennych do pojazdów samochodowych (np. rozruszników). W tym celu nabywa na terenie Unii Europejskiej od podatników podatku od wartości dodanej zarejestrowanych jako podatnicy VAT UE oraz na terenie kraju od podatników VAT czynnych, uszkodzone części zamienne do pojazdów samochodowych (np. rozruszniki) wymontowane z pojazdów samochodowych, przy których nabyciu odliczała do dnia 31 marca 2011 r. od podatku należnego za dany miesiąc rozliczeniowy podatek naliczony wyszczególniony w fakturach VAT oraz fakturach VAT wewnętrznych dokumentujących nabycie opisanych powyżej towarów używanych. Po regeneracji przedmiotowych części zamiennych pozostaje szereg różnych odpadów metalowych, które są sprzedawane dla firm zajmujących się skupem złomu. Wnioskodawca nie zna pochodzenia regenerowanych części zamiennych. W przyszłości zamierza także nabywać (od podatników VAT czynnych oraz na terenie Unii Europejskiej) uszkodzone części zamienne, ale nie jest w stanie określić, czy po dniu 1 kwietnia 2011 r. będzie przysługiwało mu prawo do odliczania podatku należnego, podatku naliczonego wyszczególnionego w fakturach VAT dokumentujących nabycie wyżej wymienionych towarów używanych. Nadal po regeneracji pozostałe resztki elementów metalowych będą traktowane przez Wnioskodawcę jako złom metalowy i będą w przyszłości sprzedawane dla firm dokonujących skupu złomu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00