Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2011, sygn. ITPP2/443-526/11/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-526/11/AK

Zwolnienie od podatku usług szkoleniowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 kwietnia 2011 r. (data wpływu 8 kwietnia 2011 r.), uzupełnionym w dniu 24 czerwca 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 kwietnia 2011 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 24 czerwca 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Towarzystwo posiada platformę e-learningową pozwalającą na odbycie kursu i przygotowanie się do egzaminu ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych). Zawarło umowę z innym podmiotem na przygotowanie szkolenia e-learningowego z zakresu ECDL. Towarzystwo jest zobowiązane do przygotowania programu szkoleń oraz modułów szkoleniowych zgodnych z Syllabusem e-Citizen na platformie e-learningowej. Podmiot ten na przeprowadzenie tego szkolenia otrzymał środki na finansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 8.1.1 - Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw. Towarzystwo jest więc podwykonawcą świadczącym usługi szkoleniowe dla ostatecznych beneficjentów objętych projektem szkoleniowym prowadzonym przez inny podmiot. Podmiot ten prowadzi szkolenia tylko dla pracowników (już zatrudnionych) sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa. Polegają one (szkolenia) na nabyciu nowych umiejętności: użytkowania komputera oraz posługiwania się internetem, wyszukiwania informacji z szerokiego zakresu źródeł internetowych, używając przeglądania i kluczowych technik wyszukiwania oraz zachowywania informacji w użytecznym formacie, wykorzystania świata wirtualnego w obszarach wiadomości, administracji, oświatowo-szkoleniowych, zatrudnienia, zdrowia, grupy interesu i biznesu. Szkolenia mają nauczyć nowych kwalifikacji oraz umiejętności i przygotować tych pracowników do zdania zewnętrznego egzaminu ECDL e-Citizen - tj. Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (uznawanego w całej UE). Program szkolenia opiera się na Syllabusie e-Citizen Polskiego Towarzystwa Informatycznego (które przeprowadza te egzaminy). Po zakończeniu każdego miesiąca Towarzystwo wystawia dla podmiotu fakturę na usługi szkoleniowe stosując zwolnienie od podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00