Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2011, sygn. ITPP2/443-281/11/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-281/11/KT
Prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku ze świadczeniem usług rachunkowo-księgowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21 lutego 2011 r. (data wpływu 24 lutego 2011 r.), uzupełnionym w dniach: 2 i 11 maja 2011 r. (daty wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korzystania w 2011 r. ze zwolnienia podmiotowego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 lutego 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniach: 2 i 11 maja 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korzystania w 2011 r. ze zwolnienia podmiotowego.
W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.
Prowadzi Pani biuro rachunkowe i posiada uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, tj. certyfikat Ministra Finansów. W ramach ww. działalności gospodarczej:
- prowadzi Pani księgi rachunkowe zgodnie z ustawą o rachunkowości i w oparciu o aktualne przepisy prawa podatkowego, podatkowe księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencję ryczałtu. Do Pani obowiązków należy sprawdzanie dokumentów pod względem formalnym i rachunkowym, dekretacja i księgowanie operacji gospodarczych w księgach handlowych oraz w podatkowych księgach przychodów i rozchodów, zapisy sprzedaży w ewidencji przychodów, prowadzenie ewidencji dla celów podatku od towarów i usług, ewidencji środków trwałych, wyposażenia i wartości niematerialnych i prawnych, a także sporządzanie list płac pracowników, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń, sporządzanie deklaracji podatkowych, deklaracji ZUS oraz druków RMUA, zeznań rocznych, sprawozdań finansowych, przygotowywanie przelewów do ZUS i urzędu skarbowego, archiwizowanie dokumentów oraz reprezentowanie klienta przed urzędem skarbowym i ZUS;
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right