Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.04.2011, sygn. ITPP2/443-161a/11/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-161a/11/RS

Prawo do zastosowania zwolnieni od podatku od czynność dostawy budynków oraz budowli.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 31 marca 2011 r. (data wpływu 3 lutego 2011 r.), uzupełnionym w dniu 1 kwietnia 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia od podatku do czynności dostawy budynków oraz budowli - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 lutego 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 1 kwietnia 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia od podatku do czynności dostawy budynków oraz budowli.

W złożonym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Zgodnie z poczynionymi ustaleniami wspólników i zarządów spółek dojdzie do połączenia dwóch spółek w trybie art. 492 Kodeksu spółek handlowych, w ten sposób, iż Wnioskodawca przejmie inną spółkę. Udziałowcy spółek w trybie art. 503 ust. 1 ww. kodeksu, złożyli oświadczenie do Sądu Rejonowego, o wyrażeniu zgody na odstąpienie od badania planu połączenia spółek przez biegłego sądowego. Spółka przejmowana posiada prawo własności nieruchomości stanowiącej działkę nr 120/14 o powierzchni 2,6996 ha, zabudowaną budynkami i budowlami wzniesionymi w całości w granicach działki, które zgodnie z zawartą w dniu 30 listopada 2009 r. umową przedwstępną sprzedaży (akt notarialny) zostaną zbyte. Umowa ostateczna zostanie zawarta w terminie do 31 lipca 2011 r. Stroną umowy, jak wynika z toku postępowania łączeniowego i zgodnie z planem połączenia, będzie Wnioskodawca jako sukcesor generalny. Zgodnie z art. 93 Ordynacji podatkowej, osoba prawna łącząca się przez przejęcie innej osoby prawnej wstępuje we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki każdej z łączących się spółek. W związku z planowanym zbyciem nieruchomości mogą zaistnieć między innymi następujące sytuacje:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00