Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.05.2011, sygn. ITPP2/443-272/11/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-272/11/AP

Opodatkowanie WNT wyrobów medycznych stawką 8%.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 lutego 2011 r. (data wpływu 22 lutego 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 lutego 2011 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Uniwersytet, w ramach projektu zamierza dokonać nabycia z obszaru Unii Europejskiej wysoce specjalistycznego sprzętu. Zakup będzie finansowany w 75% ze środków unijnych.

Przedmiotem nabycia będzie zintegrowany fluorescencyjny system obrazowania przyżyciowego z przystawką konfokalną, umożliwiający wywołanie zakrzepicy tętniczej:

  1. mikroskop fluorescencyjny równoważny z Zeiss Axio Examiner Z1 wraz z osprzętem, oprogramowaniem i kamerą cyfrową oraz komputerem przenośnym i UPS,
  2. przystawka konfokalna (kompatybilna z mikroskopem będącym przedmiotem wniosku) wraz z osprzętem, systemem laserów, oprogramowaniem i komputerem PC i UPS-em.

W Polsce nie ma dystrybutora tego sprzętu, więc system będzie sprowadzany przez Uniwersytet. Powyższy wyrób medyczny złożony z mikroskopu konfokalnego, przystawki konfokalnej oraz dodatkowego układu laserów ablacyjnych, służy do diagnostyki i badań eksperymentalnych in vivo. Urządzenie może funkcjonować jedynie z komputerem zawierającym oprogramowanie służące do sterowania układem laserowym i optycznym oraz umożliwiającym interpretację pomiarów i obróbkę cyfrową pozyskanych danych. Aparatura może być używana wyłącznie z oryginalnym oprogramowaniem, którego funkcjonowanie jest niezbędne do właściwego stosowania wyrobu, zatem diagnostyka z wykorzystaniem ww. systemu może być realizowana jedynie w połączeniu z komputerem. Urządzenia te zabezpieczone są przed niepowołanym dostępem jednym kluczem elektronicznym. W związku z powyższym należy traktować je jako integralny zestaw diagnostyczny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00