Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2011, sygn. ITPP2/443-181/11/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-181/11/AK

Zwolnienie od podatku usług szkoleniowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31 stycznia 2011 r. (data wpływu 7 lutego 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 lutego 2011 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pani jako osoba fizyczna jednoosobową działalność gospodarczą, której głównym profilem są usługi rachunkowo-księgowe (PKD 2007 6920Z ). Uboczną formą działalności są pozostałe pozaszkolne formy edukacji, tzw. kształcenie ustawiczne dorosłych (PKD 2007 8559B). Nie jest Pani placówką oświatową, ani nie posiada akredytacji, jednakże jest uprawniona do przeprowadzania tzw. kursów zawodowych i kształcenia zawodowego, jak również do prowadzenia zajęć praktycznych w zakładach pracy.

W związku z powyższym zadano pytania sprowadzające się do kwestii:

  1. Czy prowadząc szkolenia na podstawie podpisanych umów z Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego, organizującego takie szkolenia dla osób bezrobotnych, po wygraniu przetargu ogłoszonego przez Urząd Pracy, które są finansowane ze środków publicznych, np. z Funduszu Pracy lub unijnych, wystawiając fakturę dla Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, a nie dla Urzędu Pracy, posiadając stosowną dokumentację czego dotyczy kurs, szkolenie zawodowe i jak jest finansowane, ma Pani prawo do zastosowania zwolnienia od podatku, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c) ustawy...
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00