Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2011, sygn. ITPP1/443-1098b/10/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1098b/10/AJ
Moment zaewidencjonowania sprzedaży na pośrednictwem kasy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 listopada 2010 r. (data wpływu 9 listopada 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu zaewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 listopada 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie m.in. momentu zaewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest samorządową jednostką budżetową świadczącą usługi edukacyjne, mające służyć doskonaleniu zawodowemu nauczycieli. Organizuje różnego rodzaju kursy, warsztaty oraz inne formy doskonalenia. Usługi te są odpłatne. Nauczyciele, czyli odbiorcy usług świadczonych przez Wnioskodawcę, dokonują wpłat w formie gotówkowej lub poleceniem przelewu na rachunek bankowy. Często jest to część lub całość wpłaty dokonanej przed terminem rozpoczęcia danej formy doskonalenia. W związku z tym, że ewidencja sprzedaży prowadzona jest za pomocą kasy fiskalnej, wpłaty dokumentowane są paragonem fiskalnym. Jednak na żądanie osoby fizycznej wystawiana jest faktura VAT w terminie siedmiu dni po dokonanej wpłacie. Do wpłat dokonanych przez osoby fizyczne poleceniem przelewu, po otrzymaniu wyciągu bankowego (jest to z reguły dzień następny) sporządzany zostaje paragon fiskalny. Występują jednak przypadki, gdy wpłat na rachunek bankowy dokonano w ostatnim dniu miesiąca, a wyciąg bankowy Wnioskodawca otrzymuje w dniu następnym, ale jest to już nowy miesiąc. W związku z tym paragon fiskalny zostaje wystawiony w nowym miesiącu a co za tym idzie, sprzedaż również zostaje zaewidencjonowana i rozliczona w miesiącu następnym - różnym od daty wpływu wpłaty na rachunek bankowy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right