Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2011, sygn. ITPP2/443-1122/10/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1122/10/AP
0% stawka podatku dla WDT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 października 2010 r. (data wpływu 5 listopada 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania 0% stawki podatku przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 listopada 2010 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania 0% stawki podatku przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka, zarejestrowana na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych, zamierza nawiązać współpracę z polskim klientem, także zidentyfikowanym na potrzeby tych transakcji (posiadającym niemiecki numer identyfikacji podatkowej). Klient ten posiada swój oddział na terytorium Niemiec. Współpraca miałaby polegać na bezpośrednich wysyłkach towarów do Niemiec, jednak towar nie byłby bezpośrednio transportowany do ostatecznych odbiorców, tylko do agencji celnej w Niemczech, która - zgodnie z umową zawartą pomiędzy agencją a ww. klientem - w jego imieniu będzie podejmować czynności mające na celu potwierdzenie przyjęcia towaru na terytorium Niemiec. Ponadto powyższe podmioty zawarły umowę, według której nabywca zobowiązuje się do przekazania towarów poszczególnym odbiorcom. Dokumentami obiegowymi potwierdzającymi wywóz byłyby: kopia faktury, specyfikacja ładunku (WZ) oraz dokument CMR wystawiony przez klienta i potwierdzony przez agencję celną, dokumentujący wywóz towaru z terytorium kraju na teren Niemiec, na podstawie nadanego przez Spółkę numeru WZ.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right