Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.02.2010, sygn. ILPB3/423-1059/09-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-1059/09-2/MC

Czy Spółka w sposób prawidłowy rozpoznała przychód podatkowy w dacie wystawionych faktur końcowych, o których mowa w przedstawionym stanie faktycznym, w sytuacji, gdy sprzedaż nieruchomości miała miejsce dopiero w 2009 r.?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 17 listopada 2009 r. (data wpływu 19.11.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 listopada 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi działalność deweloperską (budowa domów i mieszkań na sprzedaż). W roku 2007, w związku z rozpoczęciem inwestycji polegającej na budowie domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, zawarła z przyszłymi nabywcami w formie aktu notarialnego przedwstępne umowy sprzedaży odpowiedniej działki wraz z domem mieszkalnym w zabudowie szeregowej. Umowy te (trzy umowy z dnia 15 października 2007 r.) zostały zawarte pod warunkiem:

  1. przeprowadzenia przez Spółkę geodezyjnego podziału działek gruntu w określony w umowie sposób oraz dostarczenia przez stronę sprzedającą, najpóźniej do dnia zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży wszelkich dokumentów koniecznych do ujawnienia takiego podziału w księdze wieczystej, w szczególności ostatecznej decyzji wydanej przez Prezydenta Miasta w sprawie zatwierdzenia projektu podziału, wypisu i wyrysu działek, które powstaną w wyniku podziału i wyciągu z wykazu zmian ewidencyjnych dotyczących przedmiotowego podziału,
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00