Interpretacja indywidualna z dnia 01.03.2010, sygn. ILPB3/423-1127/09-2/HS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-1127/09-2/HS
1. Jaka powinna być prawidłowa metodologia ustalenia wartości odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów, w związku z uzyskaniem przez Spółkę rekompensat?
2. Jaką wartość środków trwałych należy przyjąć jako podstawę do alokowania otrzymanej rekompensaty do poszczególnych środków trwałych?
3. Jaką wartość środków trwałych amortyzowanych metodą degresywną należy pomniejszać o kwotę alokowanych rekompensat do tych środków?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 03 grudnia 2009 r. (data wpływu 07.12.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie metodologii ustalania wartości odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów w związku z otrzymaniem zaliczki na pokrycie kosztów osieroconych oraz ustalenia wartości środków trwałych (również tych amortyzowanych metodą degresywną) stanowiących podstawę do alokowania przedmiotowej zaliczki do poszczególnych środków trwałych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 07 grudnia 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie metodologii ustalania wartości odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów w związku z otrzymaniem zaliczki na pokrycie kosztów osieroconych oraz ustalenia wartości środków trwałych (również tych amortyzowanych metodą degresywną) stanowiących podstawę do alokowania przedmiotowej zaliczki do poszczególnych środków trwałych.